Świetlica


Wielki finał projektu „MAM TALENT i nie zawaham się go wykorzystać…”

Każdy człowiek ma wiele talentów, kilka z nich jest zawsze dominujących. Niektóre długo czekają uśpione. Od najmłodszych lat rodzina, szkoła a później kolejne zakłady pracy mocno dbają o to by wskazać nam nasze słabsze obszary i zachęcać do ich poprawy. Skupiają naszą uwagę na brakach i starają się je wyrównać do ogólnej średniej. Często brakuje nam czasu i weny by zostawić to co wymaga tej żmudnej pracy i oddać się temu co cieszy, wzmacnia, pasjonuje. Najlepszą rzeczą jaką możemy sprezentować naszym dzieciom to pozwolić odkrywać, wzmacniać i uczynić centrum rozwoju właśnie te mocne strony i dominujące talenty. Poczuć się dobrym, zdolnym, świetnym, mocnym i kompletnym. Już od dawna wiadomo, że najlepsi nauczyciele to właśnie ci, którzy potrafią trafnie diagnozować talenty w grupie i tak organizować pracę dzieci, by każde mogło realizować się i rozwijać zgodnie ze swoimi predyspozycjami. W naszej świetlicy zrzucamy troski, zapominamy o codziennej presji, otwieramy oczy, nadstawiamy uszy i realizujemy cotygodniowe występy dzieci w projekcie „Mam Talent i nie zawaham się go wykorzystać”. Uczymy się występować publicznie, bawić, pokonywać tremę, poznawać talenty innych i koleżeńsko je doceniać, sprawiedliwie oceniać, mierzyć się z krytyką, planować swoje działania, nazywać i opiniować, przyjmować oklaski i komplementy. Występy dzieci w każdym kolejnym miesiącu nabierają nowego wymiaru. Finał Mam Talent wzbudził ogromne emocje. Nie brakowało wiwatów, łez wzruszenia, dumnych min ale i frustracji czy żalu. To wielkie i ważne chwile naszych młodych uczniów. Dziękujemy rodzicom, którzy wspierają dzieci i nas w przygotowaniach i wspólnym przeżywaniu. Zapraszamy do obejrzenia niektórych momentów…


Ruch to jest to, co nasze tygrysy lubią najbardziej!

Kiedy zapraszamy dzieci na salę gimnastyczną krzyczą z radości. Gdy mówimy dość, czas ochłonąć krzyczą z rozpaczy. Uwielbiają się bawić. W tańcu uwalniają swoje dziecięce emocje. Wyglądają niesamowicie. To wspaniałe momenty. Sami zobaczcie… 


Konkurs „Zimowe pejzaże”

Prezentujemy Państwu wykonane przez dzieci prace. Każda z nich jest niezwykła i ma swój niepowtarzalny urok. 

Zimowe pejzaże

Dzień Babci i Dziadka

Tak to w życiu jest, że kiedy jesteśmy mali nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele mamy szczęścia. Dorośli czegoś ciągle od nas wymagają. A to żebyśmy stali prosto upomina mama, żebyśmy się zgłaszali apeluje wychowawca, żebyśmy mieli głowę na karku motywuje tata a Oni… Oni zawsze mają dla nas czas i nigdy go nie liczą, Oni patrzą na nas z tą bezmierną akceptacją i miłością, z dystansem który przychodzi z życiową mądrością. Oni wybaczają te drobne błędy bo widzą i wiedzą, że na wszystko w życiu przychodzi pora. Oni, nasi Dziadkowie.
Gdy jesteśmy mali są naszymi bohaterami. Może dlatego, że Oni mają czas nam opowiedzieć jak to było gdy byli w wojsku, jak pracowały fabryki, jak ciężko było zjeżdżać do kopalni, jak mało kiedyś było taksówek, jak kiedyś smakował chleb i śmietana, poświęcą godziny by naprawić naszego misia. Gdy jesteśmy nastolatkami zdradzają najciekawsze rodzinne sekrety i ofiarują nam żywą historię. „Twoja mama gdy była w twoim wieku…” a nasze uszy od razu chłoną jak radary.
Kilka dni temu w świetlicy usłyszałam od jednego chłopca „zapytam dziadka bo mój dziadek wie wszystko” i z takim oświadczeniem się nie dyskutuje. Widzimy Babcie i Dziadków pod szkołą gdy odbierają wnuki. To najpiękniejsze obrazki jakie możemy oglądać w tych szklanych witrynach. Te uściski na powitanie. Tam nie ma pytań o oceny i czy oddałeś pracę na konkurs. Słychać za to że dobrze nas widzieć, że czapkę trzeba naciągnąć na uszy bo inaczej to bez sensu, że poniosą plecak bo ciężki i czy nie jesteś głodny. Kochani Dziadkowie.
Drodzy Dziadkowie, Babcie ukochane to dla Was uczniowie przygotowali niespodziankę. Ostrzegamy, wpada w ucho!

Dla Babć i Dziadków naszych szkolnych dzieci składamy życzenia zdrowia, spokoju ducha i wszelkiej pomyślności.
Zespół świetlicy SP14


Godziny pracy świetlicy

poniedziałek – piątek w godzinach od 7.00 do 17.00

 


REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ SP 14 W KRAKOWIE

RAMOWY PLAN DNIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ