Świetlica

Wiosenny Występ


Warsztaty plastyczne


Z powiewem wiosny „Hiacynty „


Z powiewem wiosny…


Podążając za naszymi emocjami…

„W świecie złości”.


Warsztaty Plastyczne


Bezpieczne ferie


Zimowe Warsztaty


Zimowe zabawy 😉


W świecie witrażu


Zwierzęta świata  Wizyta w Australii


Lekcja patriotyzmu Powstanie styczniowe


Projektujemy witraże- poznajemy nową technikę plastyczną.


Pamiętamy o naszych kochanych babciach i dziadkach❤️


Zorza polarna i świat zwierząt z koła podbiegunowego.


Pamiętamy o naszych kochanych babciach i dziadkach❤️


Warsztaty


Konkurs

Laureatami konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną zostali :

1 miejsce Helena Samborska

2 miejsce Antosia Głowala

3 miejsce Helena Pietras

Wyróżnienie, Ewa Wolanin, Sofia Rus

Gratulujemy !!!!


WarsztatyZimowy Spacer


Choinkowy zawrót głowy


Ptasie radio


Z książką pod ręką


Mikołajki


Warsztaty


A Mikołaj pędzi a Mikołaj gna ….


Zabawa andrzejkowa


Świętujemy razem z górnikami – Barbórka 2023.


Dzień Pluszowego Misia.


Andrzejki w świetlicy szkolnej.


Warsztaty plastyczne

Tym razem z klasami 1,2 i 3 wykonujemy serduszka z masy papierowej.


Warsztaty

Jesienne warsztaty ;). Tworzymy piękne jesienne lampiony.


Występ

Dnia 9.11.2023 Uczniowie klasy 1c , 2b oraz 3 c w raz z nauczycielami świetlicy przygotowali występ dla rodziców oraz Dyrekcji.  Podczas występu uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali układ taneczny. Przedstawienie wzbogaciła swoim pięknym śpiewem uczennica klasy 3 A Weronika Pizoń.


Jesienne prace

Grzybobranie świetlicowe 🙂


Latem się zieleni jesienią pięknymi kolorami mieni. W krainie witraży „Jesienny liść”


Masz prawdziwą moc !!!

Dziękujemy Wam za przekazanie Talenciaków naszej szkole :), Świetna zabawa z pomocami naukowymi…


Podsumowanie konkursu plastycznego „Jesienne kwiaty w wazonie”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Jesienne kwiaty w wazonie”został rozstrzygnięty. Celem konkursu było wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych oraz wiedzy na temat kwiatów. 

Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. I – III świetlicy szkolnej. 

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

  • I Nagroda : Wojciech Stefanowicz 1a 
  • II Nagroda Aleksandra Dąbrowska 3a
  • II Nagroda ex aequo Alicja Gil 1a 
  • III Nagroda Helena Samborska 3c 
  • III Nagroda ex aequo Krystyna Kruczek 3d  
  • Wyróżnienia : Julia Samborska 2a, Uliana Hromovajia 2f, Antoni Repytskyi 1e 

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. 


Dzień Drzewa


Warsztaty plastyczne.


Wspomnienie lata 🙂

Praca plastyczna uczniów klas trzecich.


Jesienne sadzenie kwiatów.


Warsztaty

Jesienne prace plastyczne.


Warsztaty

Uczniowie biorą udział w cotygodniowych świetlicowych warsztatach: techniczno- artystycznych. Dzięki przeprowadzanych warsztatach, dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz umiejętności techniczne.


W jesiennych barwach

Spacer pod rękę z przyrodą…


Już jesień za pasem

Kolorowe jeże zawitały do naszej świetlicy…Poznajemy zatem zwyczaje leśnych zwierząt.😊Zakończenie roku szkolnego


Z okazji uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/2023  w naszej szkole na hali sportowej odbył się apel dla klas 1-3, na którym uczniowie klas trzecich mogli zaprezentować wakacyjny- układ taneczny przygotowany w ramach zajęć w świetlicy szkolnej pod przewodnictwem Pani Sylwii Drewnowskiej.

Wszystkim Uczniom GRATULUJEMY wspaniałego występu!


Wiosenne sadzenie szczypiorku

W świetlicy szkolnej uczniowie klas trzecich podczas zajęć warsztatowych sadzili szczypiorek. Wykorzystując swoją wyobraźnię, przy pomocy ozdób plastycznych, przyozdabiali własne doniczki. Po zakończonej twórczości artystycznej, prace stanowiły piękną dekorację wiosenną.


Warsztaty

Uczniowie klas drugich biorą udział w cotygodniowych świetlicowych warsztatach: techniczno- artystycznych. Dzięki przeprowadzanych warsztatach, dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz umiejętności techniczne.


Świetlicowy MAM TALENT

W dniu 25 kwietnia w świetlicy szkolnej odbył się finał świetlicowego konkursu MAM TALENT podczas, którego uczniowe zaprezentowali jurorom oraz rówieśnikom swoje wspaniałe talenty. Jury po zakończeniu występów- wyłoniło następujących zwycięzców :

I MIEJSCE – Wojciech Łapa
II MIEJSCE – Aleksandra Lorenc i Nandika Sharma
III MIEJSCE – Ada Prajdak

Pozostali uczestnicy dostali wyróżnienia.

Wszystkim naszym utalentowanym uczniom gratulujemy pięknych występów i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

 
Powitanie Wiosny

W dniu 5 kwietnia na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczniów naszej szkoły z okazji Powitania Wiosny oraz nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Powitanie Wiosny” przygotowane przez wychowanków i nauczycieli świetlicy szkolnej– p.Sylwii Drewnowskiej, p.Aleksandry Polak i Joanny Piszczek- Lubaś. Podczas przedstawienia została zaprezentowana przez uczniów różnorodność artystyczna- była pokazana poezja, taniec oraz śpiew. 

Uczniom na widowni dopisywały dobre humory, a całe spotkanie uczniów z nauczycielami oraz Dyrekcją szkoły odbyło się w radosnej wiosenno-świątecznej atmosferze. 

 

 


Konkurs Matematyczny

W dniu 13 marca został przeprowadzony Konkurs Matematyczny dla klas I w Świetlicy szkolnej w ramach Światowego Dnia Matematyki.

Do Konkursu zgłosiło się 27 uczniów.Komisja oceniła prace i wyłoniła zwycięzców.

I miejsce- Witold Kosiński, Tomasz Piskorz
II miejsce – Tymoteusz Pękosz
III miejsce – Antoni Żak, Zofia Gawęda, Wojciech Łapa
Wyróżnienie – Varvara Hlichevska

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Uczniowie oprócz konkursu, brali udział w grach, zagadkach matematycznych oraz wykonali prace plastyczne, której tematem była ulubiona cyfra.

 


Wiosna tuż tuż…

Uczniowie w świetlicy szkolnej przywołują wiosnę, tworząc dekorację.„Koncert Życzeń”

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole odbył się uroczysty „Koncert Życzeń”. Pod opieką Wychowawców świetlicy szkolnej– p. Sylwii Drewnowskiej, p. Joanny Piszczek -Lubaś i p. Wiesława Staszczyka. Uczniowie trzecich klas – przygotowali utwory muzyczne, recytację wierszy i życzeń oraz prezentację gry na pianinie. Koncert uświetniła swoim występem uczennica drugiej klasy Weronika Pizoń, która zaśpiewała piosenkę dla naszych wyjątkowych gości. Z tej okazji powstał również układ taneczny przygotowany specjalnie dla Babci i Dziadka.  

Nauczyciele świetlicy pragną podziękować wszystkim wspaniałym Babciom i Dziadkom za tak liczną obecność na uroczystości szkolnej oraz również składają serdeczne życzenia – sto lat !

 


Upominki dla Dziadków

Daty 21 i 22 stycznia są dla uczniów w naszej szkole bardzo ważne, ponieważ w te dni swoje święto mają kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie.
Cały tydzień poprzedzający święta Babci i Dziadka,w świetlicy szkolnej poświęcony był tematyce tych dwóch specjalnych dni.
Pomysłów na zajęcia i upominki było mnóstwo. Wśród tradycyjnych prac znalazły się kolorowe laurki.Bardzo praktycznymi okazały się być breloki, które będą zdobiły mieszkania Babć i Dziadków.
Uczniowie również wzięli udział w warsztatach artystyczno- ogrodniczych i stworzyli lasy w słoikach, które bez wątpienia będą pamiątką dla Dziadków na długie lata.

 


Karnawał

W związku z trwającym karnawałem w ramach zajęć plastyczno- technicznych uczniowie klas drugich, w świetlicy tworzyli maski karnawałowe. W trakcie wykonywania masek dzieci rozwijały swoje umiejętności manualne oraz wykorzystywały wyobraźnię, dzięki której powstały niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju maski karnawałowe.
Robienie masek sprawiło uczniom mnóstwo radości, a każda maska stanowiła małe dzieło sztuki.

 


Dzień Życzliwości

    „Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna”
  🙂 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci z naszej świetlicy szkolnej. Z tej okazji, zaproponowaliśmy uczniom tworzenie bransoletek oraz breloczków życzliwości. Trzecioklasiści chętnie wykonali symbole uśmiechu i zabrali je ze Sobą do domu. Przeprowadzone zajęcia przypomniały dzieciom, jak ważne jest dzielić się uśmiechem oraz życzliwością każdego dnia. 🙂 


Uczniowie w świat wartości i emocji

W świetlicy szkolnej klas pierwszych prowadzone są zajęcia czytelnicze „Z dzieckiem w świat wartości i emocji”.
Zajęcia mają na celu wprowadzenie dzieci w świat wartości i uczuć, często dla nich trudnych  i niezrozumiałych. Ich celem jest wspieranie rozwoju moralnego dzieci oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Na zajęciach uczniowie zapoznają się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań uznanych polskich autorów. 
To próba wytłumaczenia poprze historyjki , bajki, ważnych pojęć,  takich jak : szacunek, godność, miłość, przyjaźń, prawda,  tolerancja, akceptacja, prawo do własnego zdania i innych. Mądre bajki to  szansa, by wprowadzić dzieci w świat wartości, które są życiowymi drogowskazami kształtującymi zachowania i postawy ludzi.


Kolorowe pomoce dydaktyczne

W tym tygodniu na świetlice zostały zakupione różnorodne pomoce dydaktyczne, które z pewnością dostarczą  dzieciom dużo wrażeń i radości. Dzięki zakupionym pomocom, uczniowie będą mogli rozwijać zdolności manualne i motoryczne. Dodatkowe zabawki na pewno wpłyną na uatrakcyjnienie zajęć w świetlicy.  
Pierwsza próba testowania została zaliczona przez uczniów.Święto Niepodległości

W dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości Polski, uczniowie podczas zajęć w świetlicy, kształtowali patriotyczne postawy młodego pokolenia. W trosce o pamięć dla tego historycznego święta, dzieci rysowały Polskie symbole, tworzyły kotyliony z bibuły oraz za pomocą tablicy multimedialnej, rozwiązywały rebusy dotyczące historii Polski.  


Występ Taneczny

Z okazji ślubowania pierwszoklasistów, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów pierwszej klasy, które swoim występem uświetniły uczennice z klasy 3a oraz 3c. Dziewczynki swoją obecnością wsparły pierwszoklasistów prezentując układ taneczny, który przygotowywały podczas zajęć tanecznych w świetlicy szkolnej pod okiem p. Sylwii Drewnowskiej. Pierwszoklasiści byli pod wrażeniem występu starszych koleżanek i nagrodzili je gromkimi brawami. 

Wspaniałym tancerkom GRATULUJEMY pięknego pokazu oraz DZIĘKUJEMY za serce i trud włożony w występ.Pyszne Witaminki

W świetlicy odbył się owocowy dzień- by odporność wzmocnić w czasie jesieni. Witaminki są wspaniałe dla chłopczyka i dziewczynki. Uczniowie podczas robienia owocowych sałatek z radością spędzili wspólnie czas.


Zaćmienie Słońca 2022

 

Z Okazji najgłębszego zaćmienia słońca, które było widoczne w naszym kraju pierwszy raz od ponad siedmiu lat – Uczniowie podczas zajęć świetlicowych mieli możliwość obserwacji jednego z najsłynniejszych zjawisk astronomicznych jakim jest zaćmienie słońca.Wielki finał projektu „MAM TALENT i nie zawaham się go wykorzystać…”

Każdy człowiek ma wiele talentów, kilka z nich jest zawsze dominujących. Niektóre długo czekają uśpione. Od najmłodszych lat rodzina, szkoła a później kolejne zakłady pracy mocno dbają o to by wskazać nam nasze słabsze obszary i zachęcać do ich poprawy. Skupiają naszą uwagę na brakach i starają się je wyrównać do ogólnej średniej. Często brakuje nam czasu i weny by zostawić to co wymaga tej żmudnej pracy i oddać się temu co cieszy, wzmacnia, pasjonuje. Najlepszą rzeczą jaką możemy sprezentować naszym dzieciom to pozwolić odkrywać, wzmacniać i uczynić centrum rozwoju właśnie te mocne strony i dominujące talenty. Poczuć się dobrym, zdolnym, świetnym, mocnym i kompletnym. Już od dawna wiadomo, że najlepsi nauczyciele to właśnie ci, którzy potrafią trafnie diagnozować talenty w grupie i tak organizować pracę dzieci, by każde mogło realizować się i rozwijać zgodnie ze swoimi predyspozycjami. W naszej świetlicy zrzucamy troski, zapominamy o codziennej presji, otwieramy oczy, nadstawiamy uszy i realizujemy cotygodniowe występy dzieci w projekcie „Mam Talent i nie zawaham się go wykorzystać”. Uczymy się występować publicznie, bawić, pokonywać tremę, poznawać talenty innych i koleżeńsko je doceniać, sprawiedliwie oceniać, mierzyć się z krytyką, planować swoje działania, nazywać i opiniować, przyjmować oklaski i komplementy. Występy dzieci w każdym kolejnym miesiącu nabierają nowego wymiaru. Finał Mam Talent wzbudził ogromne emocje. Nie brakowało wiwatów, łez wzruszenia, dumnych min ale i frustracji czy żalu. To wielkie i ważne chwile naszych młodych uczniów. Dziękujemy rodzicom, którzy wspierają dzieci i nas w przygotowaniach i wspólnym przeżywaniu. Zapraszamy do obejrzenia niektórych momentów…


Ruch to jest to, co nasze tygrysy lubią najbardziej!

Kiedy zapraszamy dzieci na salę gimnastyczną krzyczą z radości. Gdy mówimy dość, czas ochłonąć krzyczą z rozpaczy. Uwielbiają się bawić. W tańcu uwalniają swoje dziecięce emocje. Wyglądają niesamowicie. To wspaniałe momenty. Sami zobaczcie… 


Konkurs „Zimowe pejzaże”

Prezentujemy Państwu wykonane przez dzieci prace. Każda z nich jest niezwykła i ma swój niepowtarzalny urok. 

Zimowe pejzażeREGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ SP 14 W KRAKOWIE

RAMOWY PLAN DNIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ