Świetlica


Upominki dla Dziadków

Daty 21 i 22 stycznia są dla uczniów w naszej szkole bardzo ważne, ponieważ w te dni swoje święto mają kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie.
Cały tydzień poprzedzający święta Babci i Dziadka,w świetlicy szkolnej poświęcony był tematyce tych dwóch specjalnych dni.
Pomysłów na zajęcia i upominki było mnóstwo. Wśród tradycyjnych prac znalazły się kolorowe laurki.Bardzo praktycznymi okazały się być breloki, które będą zdobiły mieszkania Babć i Dziadków.
Uczniowie również wzięli udział w warsztatach artystyczno- ogrodniczych i stworzyli lasy w słoikach, które bez wątpienia będą pamiątką dla Dziadków na długie lata.


Karnawał

W związku z trwającym karnawałem w ramach zajęć plastyczno- technicznych uczniowie klas drugich, w świetlicy tworzyli maski karnawałowe. W trakcie wykonywania masek dzieci rozwijały swoje umiejętności manualne oraz wykorzystywały wyobraźnię, dzięki której powstały niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju maski karnawałowe.
Robienie masek sprawiło uczniom mnóstwo radości, a każda maska stanowiła małe dzieło sztuki.


Dzień Życzliwości

    „Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna”
  🙂 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci z naszej świetlicy szkolnej. Z tej okazji, zaproponowaliśmy uczniom tworzenie bransoletek oraz breloczków życzliwości. Trzecioklasiści chętnie wykonali symbole uśmiechu i zabrali je ze Sobą do domu. Przeprowadzone zajęcia przypomniały dzieciom, jak ważne jest dzielić się uśmiechem oraz życzliwością każdego dnia. 🙂 


Uczniowie w świat wartości i emocji

W świetlicy szkolnej klas pierwszych prowadzone są zajęcia czytelnicze „Z dzieckiem w świat wartości i emocji”.
Zajęcia mają na celu wprowadzenie dzieci w świat wartości i uczuć, często dla nich trudnych  i niezrozumiałych. Ich celem jest wspieranie rozwoju moralnego dzieci oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Na zajęciach uczniowie zapoznają się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań uznanych polskich autorów. 
To próba wytłumaczenia poprze historyjki , bajki, ważnych pojęć,  takich jak : szacunek, godność, miłość, przyjaźń, prawda,  tolerancja, akceptacja, prawo do własnego zdania i innych. Mądre bajki to  szansa, by wprowadzić dzieci w świat wartości, które są życiowymi drogowskazami kształtującymi zachowania i postawy ludzi.


Kolorowe pomoce dydaktyczne

W tym tygodniu na świetlice zostały zakupione różnorodne pomoce dydaktyczne, które z pewnością dostarczą  dzieciom dużo wrażeń i radości. Dzięki zakupionym pomocom, uczniowie będą mogli rozwijać zdolności manualne i motoryczne. Dodatkowe zabawki na pewno wpłyną na uatrakcyjnienie zajęć w świetlicy.  
Pierwsza próba testowania została zaliczona przez uczniów.Święto Niepodległości

W dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości Polski, uczniowie podczas zajęć w świetlicy, kształtowali patriotyczne postawy młodego pokolenia. W trosce o pamięć dla tego historycznego święta, dzieci rysowały Polskie symbole, tworzyły kotyliony z bibuły oraz za pomocą tablicy multimedialnej, rozwiązywały rebusy dotyczące historii Polski.  


Występ Taneczny

Z okazji ślubowania pierwszoklasistów, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów pierwszej klasy, które swoim występem uświetniły uczennice z klasy 3a oraz 3c. Dziewczynki swoją obecnością wsparły pierwszoklasistów prezentując układ taneczny, który przygotowywały podczas zajęć tanecznych w świetlicy szkolnej. Pierwszoklasiści byli pod wrażeniem występu starszych koleżanek i nagrodzili je gromkimi brawami. 

Wspaniałym tancerkom GRATULUJEMY pięknego pokazu oraz DZIĘKUJEMY za serce i trud włożony w występ.Pyszne Witaminki

W świetlicy odbył się owocowy dzień- by odporność wzmocnić w czasie jesieni. Witaminki są wspaniałe dla chłopczyka i dziewczynki. Uczniowie podczas robienia owocowych sałatek z radością spędzili wspólnie czas.


Zaćmienie Słońca 2022

Z Okazji najgłębszego zaćmienia słońca, które było widoczne w naszym kraju pierwszy raz od ponad siedmiu lat – Uczniowie podczas zajęć świetlicowych mieli możliwość obserwacji jednego z najsłynniejszych zjawisk astronomicznych jakim jest zaćmienie słońca.Wielki finał projektu „MAM TALENT i nie zawaham się go wykorzystać…”

Każdy człowiek ma wiele talentów, kilka z nich jest zawsze dominujących. Niektóre długo czekają uśpione. Od najmłodszych lat rodzina, szkoła a później kolejne zakłady pracy mocno dbają o to by wskazać nam nasze słabsze obszary i zachęcać do ich poprawy. Skupiają naszą uwagę na brakach i starają się je wyrównać do ogólnej średniej. Często brakuje nam czasu i weny by zostawić to co wymaga tej żmudnej pracy i oddać się temu co cieszy, wzmacnia, pasjonuje. Najlepszą rzeczą jaką możemy sprezentować naszym dzieciom to pozwolić odkrywać, wzmacniać i uczynić centrum rozwoju właśnie te mocne strony i dominujące talenty. Poczuć się dobrym, zdolnym, świetnym, mocnym i kompletnym. Już od dawna wiadomo, że najlepsi nauczyciele to właśnie ci, którzy potrafią trafnie diagnozować talenty w grupie i tak organizować pracę dzieci, by każde mogło realizować się i rozwijać zgodnie ze swoimi predyspozycjami. W naszej świetlicy zrzucamy troski, zapominamy o codziennej presji, otwieramy oczy, nadstawiamy uszy i realizujemy cotygodniowe występy dzieci w projekcie „Mam Talent i nie zawaham się go wykorzystać”. Uczymy się występować publicznie, bawić, pokonywać tremę, poznawać talenty innych i koleżeńsko je doceniać, sprawiedliwie oceniać, mierzyć się z krytyką, planować swoje działania, nazywać i opiniować, przyjmować oklaski i komplementy. Występy dzieci w każdym kolejnym miesiącu nabierają nowego wymiaru. Finał Mam Talent wzbudził ogromne emocje. Nie brakowało wiwatów, łez wzruszenia, dumnych min ale i frustracji czy żalu. To wielkie i ważne chwile naszych młodych uczniów. Dziękujemy rodzicom, którzy wspierają dzieci i nas w przygotowaniach i wspólnym przeżywaniu. Zapraszamy do obejrzenia niektórych momentów…


Ruch to jest to, co nasze tygrysy lubią najbardziej!

Kiedy zapraszamy dzieci na salę gimnastyczną krzyczą z radości. Gdy mówimy dość, czas ochłonąć krzyczą z rozpaczy. Uwielbiają się bawić. W tańcu uwalniają swoje dziecięce emocje. Wyglądają niesamowicie. To wspaniałe momenty. Sami zobaczcie… 


Konkurs „Zimowe pejzaże”

Prezentujemy Państwu wykonane przez dzieci prace. Każda z nich jest niezwykła i ma swój niepowtarzalny urok. 

Zimowe pejzażeREGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ SP 14 W KRAKOWIE

RAMOWY PLAN DNIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ