Ruch to jest to, co nasze tygrysy lubią najbardziej!

Kiedy zapraszamy dzieci na salę gimnastyczną krzyczą z radości. Gdy mówimy dość, czas ochłonąć krzyczą z rozpaczy. Uwielbiają się bawić. W tańcu uwalniają swoje dziecięce emocje. Wyglądają niesamowicie. To wspaniałe momenty. Sami zobaczcie…

Konkurs „Zimowe pejzaże”

Prezentujemy Państwu wykonane przez dzieci prace. Każda z nich jest niezwykła i ma swój niepowtarzalny urok.

Zimowe pejzaże

Dzień Babci i Dziadka

Tak to w życiu jest, że kiedy jesteśmy mali nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele mamy szczęścia. Dorośli czegoś ciągle od nas wymagają. A to żebyśmy stali prosto upomina mama, żebyśmy się zgłaszali apeluje wychowawca, żebyśmy mieli głowę na karku motywuje tata a Oni… Oni zawsze mają dla nas czas i nigdy go nie liczą, Oni patrzą na nas z tą bezmierną akceptacją i miłością, z dystansem który przychodzi z życiową mądrością. Oni wybaczają te drobne błędy bo widzą i wiedzą, że na wszystko w życiu przychodzi pora. Oni, nasi Dziadkowie.
Gdy jesteśmy mali są naszymi bohaterami. Może dlatego, że Oni mają czas nam opowiedzieć jak to było gdy byli w wojsku, jak pracowały fabryki, jak ciężko było zjeżdżać do kopalni, jak mało kiedyś było taksówek, jak kiedyś smakował chleb i śmietana, poświęcą godziny by naprawić naszego misia. Gdy jesteśmy nastolatkami zdradzają najciekawsze rodzinne sekrety i ofiarują nam żywą historię. „Twoja mama gdy była w twoim wieku…” a nasze uszy od razu chłoną jak radary.
Kilka dni temu w świetlicy usłyszałam od jednego chłopca „zapytam dziadka bo mój dziadek wie wszystko” i z takim oświadczeniem się nie dyskutuje. Widzimy Babcie i Dziadków pod szkołą gdy odbierają wnuki. To najpiękniejsze obrazki jakie możemy oglądać w tych szklanych witrynach. Te uściski na powitanie. Tam nie ma pytań o oceny i czy oddałeś pracę na konkurs. Słychać za to że dobrze nas widzieć, że czapkę trzeba naciągnąć na uszy bo inaczej to bez sensu, że poniosą plecak bo ciężki i czy nie jesteś głodny. Kochani Dziadkowie.
Drodzy Dziadkowie, Babcie ukochane to dla Was uczniowie przygotowali niespodziankę. Ostrzegamy, wpada w ucho!

Dla Babć i Dziadków naszych szkolnych dzieci składamy życzenia zdrowia, spokoju ducha i wszelkiej pomyślności.
Zespół świetlicy SP14

Godziny pracy świetlicy