Sukcesy uczniów

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: ,,Etap Przygotowawczy’’ oraz ,,Test Konkursowy’’.
Etap przygotowawczy polegał na wykonaniu przez Uczestnika zestawu doświadczeń konkursowych przeznaczonych dla poziomu klasy, do której uczęszczał Uczestnik. 

W konkursie wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły.

Z dumą informujemy , że wśród uczestników XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®” dla szkół podstawowych  mamy nie tylko uczniów wyróżnionych, ale także laureatów.

Laureaci II miejsca z nagrodami:

Bartosz Tajnert kl. 2c

Klara Wócik kl. 4c

Wyróżnienia:

Tymoteusz Bąk kl. 1a

Miłosz Krzyszkowski kl. 2c

Anna Mirek kl. 3b

Magdalena Kania kl. 4a

Radosław Maziarek kl. 4a

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu świata nauk przyrodniczych!!!


Rozstrzygnięcie Konkursu polskiej pieśni patriotycznej

Z przyjemnością ogłaszam wyniki konkursu polskiej pieśni patriotycznej:


W kategorii klas 1-3 SP:
1 miejsce: Weronika Pizoń klasa 1a
2 miejsce: Eliza Smorońska klasa 3a
3 miejsce: Sara Zakrzewska klasa 3d

W kategorii klas 4-7:
1 miejsce: Zofia Kozikowska klasa 5a
2 miejsce: Hanna Dyrda klasa 4c
3 miejsce: Dominika Ruszkowska klasa 4d

Rozdanie nagród odbędzie się podczas apelu na hali sportowej naszej szkoły w dniu 29 kwietnia. Zdobywcy 1 miejsc, wykonają dla uczniów przygotowane na konkurs pieśni na żywo.

Serdeczne gratulacje!
Joanna Stanisławska
Organizator


Konkursy z języka angielskiego

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego:

  • ze szkolnego do rejonowego etapu konkursu przeszły 3 osoby,
  • do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się 1 uczennica – Valeriia Serogina z kl.7a,
  • finał odbędzie się w lutym.

Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów ( zasięg ogólnopolski ):

  • do etapu I ( skłądającego się z 2 części) przystąpiło kilkoro uczniów,
  • do II etapu ( który składa się z 3 części) przeszła Valeriia Serogina,
  • III etap w kwietniu.

Olimpus (Olimpiady Szkolne) sesja zimowa – konkurs odbył się 12.01.22, a wyniki pojawią się w marcu.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w konkursach z języka angielskiego i osiągają bardzo wysokie wyniki.


 Konkurs na najlepsze przebranie za świętego

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych (1 listopada) w klasach 1, 2 i 5, w których uczy pani Klaudia Krzewina, odbył się konkurs na najlepsze przebranie za świętego.

Należało przebrać się za wybranego patrona, zrobić zdjęcie, które wraz z notatką należało wysłać mailem do organizatora. Jury miało nie lada wyzwanie wybrać pierwsze miejsce w każdej kategorii wiekowej oraz cztery wyróżnienia.

Pani Katarzyna Pawłowska, ks. Bartłomiej Skwarek oraz Klaudia Krzewina (katecheta) nagrodzili uczniów.

klasy 1: Hania Baran (jako święta Hildegarda z Bingen) – 1b
klasa 2: Patrycja Augustyn (jako święta Rita) – 2d
klasa 5: Antonina Baran (jako swoja patronka – święta Antonina z Nicei) – 5b

WYRÓZNIENIA:

Blanka Rosiak (jako święta Blanka Kastylijska, Królowa Francji) – 1a
Aleksandra Dąbrowska (jako święta Królowa Jadwiga) – 1d
Teresa Kołodziej (jako święta Tereska od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza) – 2a
Antek Berndt (jako święty Franciszek) – 2b, który tak bardzo się zaangażował, że nawet pożyczył od kolegi psa, wykonał z rodzicami prezentację multimedialną oraz rysunek świętego Franciszka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy tak wspaniałych prac.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU JESIENNE ORIGAMI

Do udziału w szkolnym konkursie plastyczno-technicznym pt. Jesienne origami zostali zaproszeni uczniowie klas I – III. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej z papieru, techniką dowolną. Pomysłowe i twórcze prace zachwyciły Komisję Konkursową, która nagrodziła i wyróżniła najlepsze prace.

Laureaci konkursu:
I miejsce – Weronika P. kl. 1a
II miejsce – Zofia O. kl. 2c
III miejsce – Zofia Ł. kl. 2a
Wyróżnienie – Adam W. kl. 1b

Gratulujemy!
Nagrody zostaną przekazane wychowawcom klas i wręczone w najbliższym tygodniu.

Patrycja Barycz i Jadwiga Rak