Wolontariat

Zbiórka dla Fundacji ” Mam marzenie”

Dziękujemy wszystkim darczyńcom naszej szkoły wspierającym zbiórkę zabawek dla dzieci przebywających w szpitalach. Zbiórkę organizowała Fundacja Mam Marzenie

Każdy pluszowy miś , gra edukacyjna czy nawet piłka nożna oraz przybory szkolne sprawiły dzieciom wielką radość i umilą trudne chwile pobytu w szpitalu. Darczyńcom dedykujemy te słowa „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Szkolna Grupa Wolontariatu


Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi

Szkolna Grupa Wolontariuszy z klasy 8 A zorganizowała zbiórkę pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji, w czasie której zebraliśmy ciepłe koce, mleko i żywność dla niemowląt oraz pampersy i artykuły higieniczne dla dzieci. Za każdy dar dziękujemy naszej szkolnej społeczności na Klinach. 


Nasi wolontariusze na Uniwersytecie Ekonomicznym

Szkolna Grupa Wolontariuszy brała udział w projekcie ministerialnym organizowanym przez Stowarzyszenie Latarnia z Krakowa. Projekt miał na celu promowanie wolontariatu wśród młodzieży i kształtowanie postaw prospołecznych. W czasie projektu nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, nagrywali filmiki, prowadzili akcje charytatywne. Podsumowaniem naszych działań było uczestnictwo w Gali Wolontariatu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, na której zdobyliśmy wyróżnienie za podejmowane działania, otrzymaliśmy certyfikat i nagrody w postacie gier dydaktycznych. 


Akcja świąteczna I Ty bądź Świętym Mikołajem

W okresie przedświątecznym zorganizowaliśmy akcję I Ty bądź Świętym Mikołajem i wręczyliśmy paczki świąteczne osobom samotnym, starszym i niepełnosprawnym, które zamieszkują w środowisku lokalnym. Klasa 3 A przygotowała paczkę dla Pana Pawła, który od niedawna jest wdowcem, dodatkowo opiekuje się swoją stuletnia matką. Klasa 3 C zrobiła paczkę dla samotnej starszej Pani, która doznała kontuzji nogi tym bardziej była wdzięczna za podarunki. Klasa 4 D zebrała ogromną paczkę dla Pana Łukasza, który jest po udarze i porusza się o kuli, dodatkowo okazało się, że paczkę wręczyliśmy mu w dniu urodzin. Klasa 5 A zgromadziła tyle podarunków dla starszej, samotnej Pani, która postanowiła obdarować jeszcze trzy inne Panie, tym samym dary się pomnożyły. Klasa 8 A przygotowała piękna paczkę dla osoby samotnej i wręczyła ja w okresie przedświątecznym. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców i uczniów, którzy przygotowali i wręczyli paczki tym samym podkreśliliśmy, że święty Mikołaja nadal istnieje. 


Działalność szkolnego wolontariatu (film)

 

DOBRZE, ŻE JESTEŚ!

Dobrze, że jesteś to tegoroczne hasło akcji „Pola nadziei”, zbiórki na rzecz Hospicjum im. Świętego Łazarza w Krakowie, w którą włączyła się także nasza szkoła. Symbolem akcji są żonkile, które otrzymał każdy darczyńca. W trakcie akcji nasi wolontariusze zbierali pieniążki  do puszki w klasach młodszych 1-3 oraz w klasach starszych 4-7 w dniach 10-12 mają. Akcje promowały również Panie z naszej szkolnej biblioteki, w której zbierane były fundusze w dniach 10 – 26 mają. Do akcji dołączyło grono pedagogiczne naszej szkoły w ten sposób pola nadziei i żonkilowe kwiaty zdobiły nasze szkolne korytarze. Otrzymaliśmy podziękowania z Hospicjum oraz podsumowanie akcji, w czasie której zebraliśmy 704,42 zł, za każdy dar serca dziękujemy.


POMOC DLA UKRAINY

„Pomoc dla Ukrainy” zorganizowaliśmy dzień po rozpoczęciu inwazji na niepodległą Ukrainę przez Rosję. Społeczność naszej szkoły zaangażowała się w zbiórkę darów w szczególności żywności długoterminowej, której zebraliśmy ponad 500 kg, w tym produktów dla niemowląt, mleka modyfikowane, kaszki, musy dla dzieci. Zebraliśmy ponad 300 paczek pampersów dla niemowląt i ponad 200 paczek chusteczek nawilżających. Ponad 200 szczoteczek do zębów i prawie 300 past do zębów, środki higieniczne w tym mydła, płyny do kąpieli, szampony i inne. Zgodnie z potrzebami zebraliśmy sporo ciepłych koców, 4 śpiwory i kilkanaście klimat, materac dmuchany, oraz wiele ciepłych ubrań zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zebrane dary przekazaliśmy zgodnie z celem zbiórki dla potrzebujących z Ukrainy. Pierwszy transport darów z środkami higienicznymi i środkami czystości dostarczyła rodzina z naszej szkoły do magazynu głównego miasta Krakowa przy ul. Bartników 10 na Rybitwach. Kolejny transport z ubraniami dla dzieci i dorosłych, z  kocami, pościelą, bielizną dziecięcą, przewiózł jeden z naszych darczyńców także do magazynu głównego. Cześć zebranej żywności długoterminowej wraz z zebranymi bateriami, świecami, latarkami, kilka klimat oraz śpiwory i kilka koców przekazaliśmy do transportu bezpośrednio na granicę Polsko – Ukraińska na przejście w Korczowej, dary transportowała rodzina z naszej szkoły, która w drodze powrotnej przewiozła 7 osób z Lwowa do Krakowa. W kolejnym transporcie jedna z nauczycielek naszej szkoły przewiozła kilkanaście kartonów żywności długoterminowej oraz zebraną wodę mineralną do punktu przy ul. Reymonta w Krakowie. Pierwszego dnia zbiórki dostarczył ktoś do szkoły ponad 50 zbiorników na wodę pitną, które tego samego dnia jedna z mam przewiozła i przekazała do transportu na Ukrainę. W drugim tygodniu naszej zbiórki pomocy skupiliśmy się na pomocy medycznej w czasie, której ogrom darczyńców dostarczył nam tak ważne i potrzebne na Ukrainie środki opatrunkowe, banderze, gazy, środki do dezynfekcji ran, duża ilość opatrunków hydrożelowy na oparzenia, maści na oparzenia i przeciwbólowe, kilkadziesiąt opakowań lekarstw na gorączkę i syropów dla dzieci i niemowląt. Od jednego z darczyńców otrzymaliśmy kilkanaście apteczek pierwszej pomocy, które zostały przekazane tego samego dnia na Ukrainę. Przygotowaliśmy 2 plecaki medyczne wypełnione lekami i materiałami opatrunkowymi. Dziś przekazaliśmy posegregowane zestawy medyczne do transportu na Ukrainę jeśli się uda to zostaną dostarczone do Kijowa do walczącej stolicy Ukrainy. Chcieliśmy wszystkim darczyńcom podziękować cytowanymi słowami „pomagać Ukrainie to nie łaska to dumą”. Bądźmy dumni z naszej ofiarności. 


Akcja „Zatroskani o zwierzaki”

W ramach zbiórki dla schroniska nasi wolontariusze zorganizowali akcję promującą troskę o zwierzęta, w ramach której uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty opisujące jak troszczą się o swoje zwierzęta. Każdy uczestnik otrzymał piękne nagrody książkowe, które pozwolą zgłębiać wiedzę o zwierzętach. 


Akcja „Skrzynia życzeń”

Uczniowie zaangażowani w Szkolnym Kole Wolontariatu zorganizowali akcję „Skrzynia życzeń”, do której zbieraliśmy kartki świąteczne z życzeniami.  Zebraliśmy ponad 200 kartek, którymi obdarowaliśmy podopiecznych Szpitala. Kartki sprawiły potrzebującym dużo radości i pozwoliły na chwilę zapomnieć o trudach znoszenia choroby.


Szlachetna Paczka

Zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA

Podjęliśmy się wyzwania pomocy konkretnej Rodzinie w potrzebie. 
Zbiórkę przeprowadzimy w dwóch kategoriach: 
– Zbiórka funduszy na zakup MEBLI organizowana przez Radę Rodziców w ramach, której zebraliśmy ponad 6 tys. złotych. 
– Zbiórka rzeczowa ŻYWNOŚCI, ART. CHEMICZNYCH, ART. SZKOLNYCH organizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu Rodzin, Uczniów i Nauczycieli całej szkolnej społeczności zebraliśmy 31 dużych paczek
Przygotowana przez Nas paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. 

Nasi wolontariusze dostarczyli paczki dla Rodziny do magazynu Szlachetnej Paczki. W podziękowaniu za udział w akcji otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz wyjątkową pamiątkową koszulkę „Lubię ludzi” oprawioną w ramę.


W imieniu Zespół Szlachetnej Paczki dziękujemy, że razem z nami zmieniają się historię życia Rodzin w potrzebie.


Zbiórka dla bezdomnych zwierząt

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim w naszej szkole zorganizowało akcję zbiórki dla bezdomnych zwierząt.

W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna, dzięki czemu zebraliśmy ponad 60 kilogramów suchej karmy dla psów, puszki z pokarmem dla piesków i kotków, kocyki, matę dla psa, ręczniki, zabawki dla zwierząt, wśród darów były przekąski i kości, smycz i obroże. 

Zebrane artykuły przekazaliśmy dla Przytuliska w Harbutowicach Fundacji im. Bożenny Chechlińskiej oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przy ul. Rybnej

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji i hojną pomoc dla zwierząt.

Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski