Żywa lekcja historii na zamku w Ogrodzieńcu

W dniu 20 maja 2024 roku uczniowie klas VbVId  wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Ogrodzieńca. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku ogrodzienieckiego, którego historia sięga XIV wieku. Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Zwiedzanie zamku pod okiem przewodnika było cenną lekcją o minionych dziejach. Uczniowie brali udział również w tzw. „Żywej Lekcji Historii”, czyli połączenia zabawy i nauki. Słuchacze zostali wciągnięci we wspaniały średniowieczny świat, mając okazję wcielić się w walecznych rycerzy lub dworskie damy.  Zwiedziliśmy także „Różę Wiatrów” na pustyni Błędowskiej (platformy widokowe oraz ścieżki dydaktyczne).