Zielona Szkoła – kl. 3B i 3D

W dniach 26 września do 30 września 2022 uczniowie klas III B i III D wyjechali na Zieloną Szkołę do Gołkowic Górnych. Oprócz zajęć edukacyjnych uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw na terenie Ośrodka.

W trakcie trwania wyjazdu wspólnie z przewodnikiem odwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsca. Dzięki ciekawym opowieściom mogliśmy dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych rzeczy związanych z regionem w którym przebywaliśmy. Odwiedziliśmy m.in. Muszynę i znajdujące się tam Ogrody Sensoryczne oraz Park Zapopradzie. W Krynicy Zdrój mogliśmy sprawdzić swoją kondycję fizyczną wychodząc na Górę Parkową, a w ramach „nagrody” zjechaliśmy w dół kolejką linową. Dowiedzieliśmy się również kim był Nikifor. W Starym Sączu przeszliśmy ścieżkę edukacyjną prowadzącą do Leśnego Mola znajdującego się na Miejskiej Górze. Mogliśmy również podziwiać zabytkowy Rynek tego pięknego miasta.

Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażaliśmy w praktyce zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona Szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw.

Mimo, że wróciliśmy już do codziennych obowiązków, to w naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia z tej „Zielonej Szkoły”, które zostaną z nami na lata.