Wycieczka do Warszawy

Klasy 7a i 7b wybrały się na dwudniową wycieczkę do stolicy Polski, w celu poznania historii i kultury tego miasta.

Dzień I: Zwiedzanie z przewodnikiem Łazienek Królewskich ( Pałac na Wodzie, Pałacyk Myślewicki, Pomarańczarnia, Wodozbiór, pomniki Chopina i Piłsudskiego, Belweder, Teatr na Wyspie).

Dalej zwiedzanie zabytkowego centrum (Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan i mury obronne, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, Pałac Prezydencki, Uniwersytet, kościół św. Krzyża z sercem Chopina, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza ), dodatkowo zwiedzanie Wojskowych Powązek.

Dzień II : Zwiedzanie Stadionu Narodowego w Warszawie,  przejazd do Pałacu Kultury i Nauki (wjazd windą na 30 piętro), na koniec  poznanie tragicznej historii Warszawy w Muzeum Powstania Warszawskiego .

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wyjazdu: