Święto Liczby Pi

W dniu 14 marca nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Matematyki. Świętowaliśmy wspólnie z Liczbą Pi. Dzień wcześniej udekorowaliśmy szkołę plakatami, informującymi o święcie. Poranek rozpoczął się od komunikatu przez radiowęzeł, w którym uczniowie klas 5 i 6 przypomnieli o tej ważnej dacie oraz wyrecytowali wiersz noblistki – Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi”. Klasa 4d i 5b wraz z nauczycielami matematyki zorganizowały przemarsz po szkole, w rytm hymnu pi, prezentując uczniom i pracownikom szkoły fragment rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Część uczniów podkreśliła różnorodność tego rozwinięcia odświętnym strojem. W trakcie długiej przerwy uczniowie mieli okazję podjąć wyzwania związane z liczbą pi, tworzyliśmy wspólnie pi-ematy, kolorowanki, rozwiązywaliśmy łamigłówki, a także badaliśmy czy w każdym okręgu stosunek obwodu do średnicy jest bliski liczbie 3. W wielu klasach odbyły się pokazy filmów edukacyjnych. A jeden z uczniów klasy 6 wyrecytował z pamięci aż 60 cyfr rozwinięcia liczby pi. Brawo! Czekamy na pobicie tego rekordu w przyszłym roku oraz na kolejną wspólną zabawę.