Światowe Dni Origami

W dniach od 24 października do 11 listopada każdego roku odbywają się Światowe Dni Origami. W tym czasie miłośnicy origami zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania.

W naszej szkole również dołączyliśmy do obchodów, rozpoczynając od zapoznania uczniów z historią Sasaki Sadako i złożeniem modelu żurawia.

Uczniowie poznali także legendę o  senbazuru, czyli tysiącu żurawi, która głosi, że jeśli ktoś złoży 1000 żurawi w intencji swojego życzenia – życzenie się spełni…

Wszyscy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy. Wyczarowaliśmy 949 żurawi z papieru. Zabrakło bardzo niewiele, ale mamy już wyznaczony cel na przyszłe obchody święta i jesteśmy dumni z tego co udało nam się osiągnąć w tym roku!

Uczennice klas 5,6 7 z papierowych żurawi utworzyły senbazuru –  długie, bajecznie kolorowe łańcuchy, które można podziwiać w pracowni plastycznej.

Ogromne brawa dla wszystkich!!!

Ewa Kolasińska

Sylwia Łapcik