Przerwa na czytanie

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. W poprzednim roku w akcji udział wzięło 1867 placówek z Polski i z 14 innych państw. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB.

W tym roku i nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji Przerwy na czytanie.
We wtorek 25 października na wszystkich przerwach międzylekcyjnych cała społeczność szkoły  wzięła udziału w akcji.
Na każdym piętrze przygotowany został  kącik czytelniczy w którym uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych na tę okazję książek i czasopism.

Do akcji włączyły się także klasy pierwsze oraz świetlice, gdzie książki czytane były na głos przez nauczycieli szkolnych.

Bibliotekarze szkolni

Mały Samorząd