Poszukiwacze skarbów w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego

Czy zwiedzanie muzeum musi być nudne? To zależy jak je zaplanujemy, krakowskie muzea oferują ciekawe lekcje muzealne. Odwiedziliśmy jedno z nich Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. W czasie zwiedzania uczniowie brali udział w grze „Poszukiwacze skarbów” i zdobywali złote dukaty za trafne odpowiedzi. Dzięki aktywnemu zwiedzaniu to uczniowie odpowiadali na ważne pytania o Akademii Krakowskiej, jej założycielowi Królowi Kazimierzowi Wielkiemu oraz zasłużonej dla uczelni Królowej Jadwidze, której berło podziwialiśmy w skarbcu muzeum. Zbiory Collegium Maius to wiele pamiątek po najsłynniejszym żaku Mikołaju Koperniku, abstrolabium, rękopis ” O obrotach sfer niebieskich”, to niczym dotknięcie historii tego wielkiego astronoma. Wszystkim bardzo polecamy to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa # Collegium Maius ul.Jagiellońska.