Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na Czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. Było to wydarzenie, na które uczniowie czekali z utęsknieniem. Dzieci zaznajomiły się z regulaminem biblioteki szkolnej oraz poznały szczegółowe zasady wypożyczania i zwrotu książek. Pierwszoklasiści z wielką powagą wypowiedzieli słowa przysięgi. Na pamiątkę każde z nich otrzymało dyplom oraz książkę „ Pierwsze abecadło’’ przekazaną przez Instytut Książki w ramach trwającej kampanii „Mała książka- wielki człowiek”, która wspiera czytelnictwo wśród dzieci. Otrzymane książeczki są tak dobrane, aby rozwijały dziecięcą wyobraźnię, wzbogacały słownictwo i przede wszystkim rozbudziły u każdego pierwszaka pasję do czytania.

Życzymy wszystkim małym czytelnikom cudownych przygód z nowymi bohaterami książek.                                                                                Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy