Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na czytelnika jest  wydarzeniem, na które uczniowie pierwszych klas czekają  z utęsknieniem. To oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami wypożyczeń oraz z wielką powagą wypowiedzieli słowa przysięgi. Na pamiątkę każde z nich otrzymało książkę „ Pierwsze abecadło’’ przekazaną przez Instytut Książki w ramach trwającej kampanii „Mała książka- wielki człowiek”, która wspiera czytelnictwo wśród dzieci.

Otrzymane książeczki są tak dobrane, aby rozwijały dziecięcą wyobraźnię, wzbogacały słownictwo i przede wszystkim rozbudziły u każdego pierwszaka pasję do czytania.

Życzymy wszystkim małym czytelnikom cudownych przygód z nowymi bohaterami książek.

Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy