Chłopska Szkoła Biznesu

W dniu 30 marca uczniowie klas siódmych zagrali w ekonomiczną grę planszową „Chłopska Szkoła Biznesu”. W grę mogło grać równocześnie ponad 30 osób.

W trakcie rozgrywki gracze wcielali  się w role historycznych przedsiębiorców. Produkowali towary i handlowali  z innymi graczami na jarmarkach. Gromadzili towary niezbędne do zrealizowania wypraw handlowych do wybranych miast Europy.

Dzięki grze uczniowie mogli poznać mechanizmy wolnego rynku, zaobserwować  takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych. Gra nawiązuje do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku, została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

Po zakończeniu gry uczniowie uzupełnili ankietę, poprzez która wyrazili swoje spostrzeżenia i opinie na temat rozgrywki.  Z podsumowań ankiet wynika, że uczniowie ocenili grę na piątkę lub szóstkę (w skali 1-6), Zasady gry były dla uczniów zrozumiałe, chętnie się w nią angażowali i prawie wszyscy zagraliby w nią jeszcze raz.

Grę zorganizowały i przeprowadziły Panie Grażyna Bubula i Grażyna Krawczyk. Podczas rozgrywki gościem specjalnym była Pani wicedyrektor Iwona Nosek.