Akcja Zima w szkole 2023

Podsumowanie Akcji Zima w szkole 2023

Pierwsza półkolonia organizowana  w naszej szkole odbyła się w  pierwszym tygodniu ferii tj. 30.01 – 03.02.2023 r. Uczestniczyło w niej 45 uczniów z klas 1-3. Na każdy dzień zaplanowane zostały różnorodne aktywności i wartościowe zajęcia, w których uczniowie chętnie brali udział. Gry i zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne, muzyczne oraz sportowe umiliły i wypełniły czas uczniów.

Cykl atrakcji rozpoczynających „Zimę w szkole”, zapoczątkowały  Multisensoryczne Warsztaty Podróżnicze o tematyce meksykańskiej, prowadzone przez podróżniczkę p. Agatę Witek. Wtorek upłynął pod  znakiem klocków Lego – wizyta w edukacyjnej sali zabaw przyniosła wiele radości. Bawiąc się, uczniowie realizowali własne pomysły, korzystali z dostępnych zestawów, tworzyli budowle, prześcigali się w pomysłach uwalniając pokłady swojej kreatywności. Kolejne dni dały nam okazję do kontaktu ze sztuką – odwiedziliśmy kino, by obejrzeć seans filmowy pt. „Kot w butach: Ostatnie życzenie” a także udaliśmy się do Muzeum Witrażu, gdzie uczniowie zostali zapoznani z rękodziełem, zwiedzili pracownię artystyczną i wykonali własne witraże w wersji papierowej. Piątek – ostatni dzień zimowej półkolonii, minął na zajęciach sportowych. Uczniowie mieli okazję poznać zasady gry w rugby i sprawdzić swoje możliwości na boisku pod czujnym okiem profesjonalistów m.in. p. Jakuba Syski, trenera rugby z klubu Juvenia Kraków.

Zakończeniem wspólnego tygodnia było uczestnictwo w zajęciach nt. bezpiecznego zachowania w czasie nadchodzącego, drugiego tygodnia ferii oraz podstawowej wiedzy w kwestii udzielania pierwszej pomocy. Podsumowanie całego tygodnia odbiło się bardzo pozytywnym echem ze strony osób najbardziej zainteresowanych – uczestników półkolonii zimowej. Wszyscy uczniowie zostali pożegnani słodkim poczęstunkiem i życzeniem owocnego wypoczynku w śnieżnej aurze.