Światowy Dzień Jabłka

Jabłko, czyli jeden z najpopularniejszych owoców  na świecie, doczekał się swojego święta. Światowy Dzień Jabłka przypadający na 28 września jest dniem, w którym celebruje się wszystko, co dotyczy jabłek i sadów. Ma on na celu promowanie w społeczeństwie jedzenia jabłek, zwłaszcza wśród najmłodszych, a także docenienie samego owocu, którego mamy w naszym kraju pod dostatkiem. To święto jest również wspaniałą okazją, by przypominać o zdrowych nawykach żywieniowych.

Świętowanie szkolne rozpoczęliśmy od bliższego poznania tego smacznego owocu. Uczniowie wysłuchali ciekawostek tematycznych, a następnie podzielili się własnymi spostrzeżeniami i pomysłami na wykorzystanie jabłek. Była też okazja do zaprezentowania swoich talentów plastycznych.