Podziękowanie Prezydenta RP za udział w akcji Narodowe Czytanie

Szkoła Podstawowa nr 14  po raz pierwszy  wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W tym roku czytaliśmy ,,Ballady i romanse’’ Adama Mickiewicza.

W ramach podsumowania akcji Kancelaria Prezydenta przysłała do Szkoły list Prezydenta Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w jedenastej edycji tej akcji.

W liście czytamy ,,..Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa…’’

Do listu dołączono również okolicznościowe wydanie „Ballad i romansów”, które wzbogaci zbiory szkolnej biblioteki. Jeszcze raz dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w tę piękną akcję i serdecznie zapraszamy do Narodowego Czytania 2023.