POMOC DLA UKRAINY

„Pomoc dla Ukrainy” zorganizowaliśmy dzień po rozpoczęciu inwazji na niepodległą Ukrainę przez Rosję. Społeczność naszej szkoły zaangażowała się w zbiórkę darów w szczególności żywności długoterminowej, której zebraliśmy ponad 500 kg, w tym produktów dla niemowląt, mleka modyfikowane, kaszki, musy dla dzieci. Zebraliśmy ponad 300 paczek pampersów dla niemowląt i ponad 200 paczek chusteczek nawilżających. Ponad 200 szczoteczek do zębów i prawie 300 past do zębów, środki higieniczne w tym mydła, płyny do kąpieli, szampony i inne. Zgodnie z potrzebami zebraliśmy sporo ciepłych koców, 4 śpiwory i kilkanaście klimat, materac dmuchany, oraz wiele ciepłych ubrań zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zebrane dary przekazaliśmy zgodnie z celem zbiórki dla potrzebujących z Ukrainy. Pierwszy transport darów z środkami higienicznymi i środkami czystości dostarczyła rodzina z naszej szkoły do magazynu głównego miasta Krakowa przy ul. Bartników 10 na Rybitwach. Kolejny transport z ubraniami dla dzieci i dorosłych, z  kocami, pościelą, bielizną dziecięcą, przewiózł jeden z naszych darczyńców także do magazynu głównego. Cześć zebranej żywności długoterminowej wraz z zebranymi bateriami, świecami, latarkami, kilka klimat oraz śpiwory i kilka koców przekazaliśmy do transportu bezpośrednio na granicę Polsko – Ukraińska na przejście w Korczowej, dary transportowała rodzina z naszej szkoły, która w drodze powrotnej przewiozła 7 osób z Lwowa do Krakowa. W kolejnym transporcie jedna z nauczycielek naszej szkoły przewiozła kilkanaście kartonów żywności długoterminowej oraz zebraną wodę mineralną do punktu przy ul. Reymonta w Krakowie. Pierwszego dnia zbiórki dostarczył ktoś do szkoły ponad 50 zbiorników na wodę pitną, które tego samego dnia jedna z mam przewiozła i przekazała do transportu na Ukrainę. W drugim tygodniu naszej zbiórki pomocy skupiliśmy się na pomocy medycznej w czasie, której ogrom darczyńców dostarczył nam tak ważne i potrzebne na Ukrainie środki opatrunkowe, banderze, gazy, środki do dezynfekcji ran, duża ilość opatrunków hydrożelowy na oparzenia, maści na oparzenia i przeciwbólowe, kilkadziesiąt opakowań lekarstw na gorączkę i syropów dla dzieci i niemowląt. Od jednego z darczyńców otrzymaliśmy kilkanaście apteczek pierwszej pomocy, które zostały przekazane tego samego dnia na Ukrainę. Przygotowaliśmy 2 plecaki medyczne wypełnione lekami i materiałami opatrunkowymi. Dziś przekazaliśmy posegregowane zestawy medyczne do transportu na Ukrainę jeśli się uda to zostaną dostarczone do Kijowa do walczącej stolicy Ukrainy. Chcieliśmy wszystkim darczyńcom podziękować cytowanymi słowami „pomagać Ukrainie to nie łaska to dumą”. Bądźmy dumni z naszej ofiarności.