Pasowanie na Czytelnika, rok szkolny 2022/2023

Pasowanie na czytelnika jest  wydarzeniem na które uczniowie pierwszych klas czekają  z utęsknieniem. To oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

W tym roku to ważne wydarzenie uświetnił występ uczniów z klas 4b i 6a przygotowując występ pt. ,,Kłótnia wróżek’’. Następnie pierwszoklasiści z wielką powagą wypowiedzieli słowa przysięgi. Na pamiątkę każde z nich otrzymało dyplom oraz książkę „ Pierwsze abecadło’’ przekazaną przez Instytut Książki w ramach trwającej kampanii „Mała książka- wielki człowiek”, która wspiera czytelnictwo wśród dzieci. Otrzymane książeczki są tak dobrane, aby rozwijały dziecięcą wyobraźnię, wzbogacały słownictwo i przede wszystkim rozbudziły u każdego pierwszaka pasję do czytania.

Życzymy wszystkim małym czytelnikom cudownych przygód z nowymi bohaterami książek.

Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy