Lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy 3a biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Lekturki spod chmurki – podróżowanie przez czytanie realizowanym przez bibliotekę szkolną oraz panią Ewelinę Kantorską, którego koordynatorem jest pani Anna Karwalska. Celem projektu jest : rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.
Klas 3a właśnie zakończyła moduł 1. Uczniowie poznali bohaterów lektury Sposób na Elfa Marcina Pałasza. Wykonaliśmy chmurkę Tosię i zaciekawieniem zanurzyliśmy się w przygody Elfa. Kiedy poznaliśmy historię głównego bohatera lektury, przystąpiliśmy do wykonania zadań. Uzupełniliśmy lekturnik, stworzyliśmy plakaty zachęcający innych do przeczytania tej lektury. Plakat wzbudził zainteresowanie wśród pozostałych rówieśników.  Klasa 3 wykonała również przepiękne lapbooki do lektury. Pracowaliśmy z mapą -poznaliśmy uroki Wrocławia. W czasie kolejnych spotkań udało nam się spakować walizkę do podróży, tym razem po Europie.