Kartofle, brambory, czy grule? Frytki, chipsy czy kluski?

Te dylematy rozstrzygali uczniowie klas: 2b, 2c, i 2d podczas wtorkowej wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. Drugoklasiści uczestniczyli w lekcji przyrody na świeżym powietrzu – odkrywali okoliczną faunę i florę; zbierali zioła i kwiaty, z których przygotowali własne oleje. W czasie samodzielnych działań kulinarnych, poznali historię ziemniaków oraz sposób ich uprawy. Posileni własnoręcznie zrobionymi frytkami i chipsami z wiejskiej blachy, z zapałem brali udział w grach i zabawach z ziemniakami w roli głównej. Sensoryczne zadania przedstawione w formie ciekawych zagadek oraz wizyta w wiejskim zoo, wzbogaciły wiedzę przyrodniczą uczniów. Przejażdżka na końskim grzbiecie przy asyście instruktora, dopełniły wachlarz atrakcji.