Dzień Życzliwości

Po raz drugi 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

To wyjątkowo miłe święto służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji.

Dzień ten został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy amerykańskich studentów, którzy zareagowali w ten sposób na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

By włączyć się w obchody tego święta, wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. Obecnie jest ono obchodzone w ponad 180 krajach na świecie.

W naszej szkole przygotowania Dzień Życzliwości i Pozdrowień zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli. W naszej szkole dominował kolor żółtykolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana – oczywiście na żółto – informacjami na temat życzliwości. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia  uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Samorząd Uczniowski rozdawał z uśmiechem na twarzy tego dnia dobre słowo dla każdego.

Najbardziej straconym dniem jest ten, w którym się nie śmiałeś. – patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci możemy powiedzieć, że ten dzień z pewnością nie był stracony.