Biblioteka szkolna – dary

Biblioteka szkolna prężnie się rozwija i powiększa swój katalog nie tylko dzięki odgórnemu finansowaniu, ale także dzięki współpracy z zaprzyjaźnionymi bibliotekami, wydawnictwami, a także dzięki Państwa wsparciu.

Na ten moment otrzymaliśmy od naszych wspaniałych uczniów ok. 700 darów książkowych, które są skatalogowane – wpisane do księgozbioru bibliotecznego i z których można już korzystać. Są to lektury, bajeczki, książki popularnonaukowe, encyklopedie, słowniki. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i jeśli to możliwe o dalszą pomoc w budowaniu księgozbioru bibliotecznego z którego będą mogli korzystać nasi uczniowie.

Nowości wydawnicze oraz literaturę w języku ukraińskim dla naszych nowych uczniów otrzymaliśmy od wydawnictw Media Rodzina, Publicat, Papilon, Czerwony Konik, Zakamarki, Znak, Nowa Era.

Nawiązaliśmy także współpracę z Fundacją The Magic Coat – Magiczny Płaszcz z siedzibą w  Australii, która przekazała nam 80 książek dla uczniów z klas przygotowawczych.

Magiczny płaszcz – Tworzenie spokojnych, pewnych siebie i troskliwych dzieci | Magiczny płaszcz (themagiccoat.com)

Księgozbiór naszej biblioteki wsparły także Biblioteka Kraków, Biblioteka UJ, Biblioteka Zespołu Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie. Z tych źródeł pozyskaliśmy ok. 1000 książek. Dziękujemy Radzie Rodziców, a w szczególności Panu Tomaszowi Rachwalskiemu za pomoc w transporcie nabytych pozycji.

W trosce o naszych czytelników staramy się tworzyć jak najciekawszy księgozbiór dostosowany do potrzeb uczniów i nauczycieli.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!!!

Anna Karwalska

Katarzyna Pawłowska